TikTok algoritmus, trendy a publikum

31 srpna, 2021
Posted in Business
31 srpna, 2021 WELOVEFUN

TikTok sdílí novinky o algoritmu, trendech a jejich dopadu na chování publika.


Považujete čas strávený na Tiktoku za dobře strávený čas?

Právě tato otázka se stala základem pro nový průzkum, který TikTok provedl ve spolupráci se společností Kantar. Zapojilo se do něj více než sedm tisíc osob z různých konců světa. Výsledky ukazují, že uživatelé si díky TikToku užívají stále více a více zábavy. Nejvíce však oceňují, jak snadno se mohou prostřednictvím platformy propojit s uživateli po celém světě.

Mluvčí TikToku se k výsledkům průzkumu vyjádřil následovně:

,,Je to asi takto, přicházejí na Tiktok za komunitou, zůstávají pro kreativitu a odcházejí šťastní a plní inspirace. Lidé milují, co jim naše platforma dává, a tak na ní tráví stále více a více času.“

Není samozřejmě žádné překvapení, že počet uživatelů aplikace během pandemie prudce vzrostl. Nekonečně dlouhé streamy a krátká zábavná videa umožňují uživatelům uniknout daleko od často depresivních zpráv, které dominují mnoha jiným aplikacím.

Mezi další zajímavá zjištění patří například to, že uživatelé na TikToku tráví daleko více času než například u televize, podcastů nebo čtení. Může za to vysoce vyladěný algoritmus, který dokáže udržet pozornost publika. TikTok vybízí tvůrce i pozorovatele k činnosti a nabízí jim obsah, který je přizpůsoben právě jim. To je také jeden z hlavních důvodů, proč má TikTok ohromný reklamní potenciál. Na rozdíl od televize nebo rádia nutí totiž uživatele vyvíjet činnost a být neustále ve střehu.

Zdroj 💬

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt