TikTok přidává novou možnost ztlumení komentářů v živém vysílání

22 října, 2021
22 října, 2021 Jakub Janíček

TikTok přidává novou možnost ztlumení komentářů v živém vysílání, zveřejnil statistiky mazání nevhodných videí


V rámci rozvoje své aplikace TikTok v poslední době zdokonaluje hned několik funkcí. Jednou z nich jsou také živá vysílání — a aby probíhala opravdu hladce a bez zbytečného rušení, uživatelům bude umožněno tlumit komentáře od jednotlivých sledujících, a to na libovolně dlouhou dobu.

TikTok tento krok vysvětluje následovně:

„Vysílající může nyní dočasně tlumit komentáře od otravného nebo urážejícího sledujícího na několik sekund, minut nebo po celou dobu vysílání. A pokud se tak stane, smazána bude i celková historie komentářů daného uživatele. Už dříve mohli vysílající vypínat či omezovat komentáře prostřednictvím filtru klíčových slov. Věříme, že tyto nové funkce umožní vysílajícím a jejich publikům provozovat bezpečná a zábavná živá vysílání.“

Nezvaní hosté v živých vysíláních jsou typickým problémem prakticky všech sociálních sítí. Twitter musel aktualizovat svoje pravidla ohledně interakce v živých vysíláních v roce 2018 poté, co se prokázalo, že ženy se během vysílání často stávají terčem nevhodných komentářů.

TikTok navíc v poslední době zkoumá možnosti, jak na své platformě poskytnout komerční prostor pro firmy. Živá vysílání jsou jednou z vhodných cest — a možnost tlumit nevhodné komentáře je skvělým způsobem, jak navýšit přidanou hodnotu tohoto prostoru.

Také v červenci přišel s funkcí, která umožňuje přidat do živého vysílání více moderátorů — znamená to, že i oni pak mají možnost tlumit nevhodné reakce.

Oznámení o těchto změnách přišlo v rámci poslední aktualizace zásad používání této aplikace, která nastiňuje všechny kroky, které TikTok musel v rozmezí dubna a června tohoto roku učinit kvůli porušování pravidel.

TikTok uvádí, že smazal více než 81 milionů videí nahraných během tohoto období — to představuje méně než 1 % všech nahraných videí v rámci těchto tří měsíců. To naznačuje, že uživatelé na platformu denně nahrají více než 90 milionů videí. S přihlédnutím k tomu, že aplikaci využívá téměř miliarda užvatelů, to dává smysl. Přesto je však její reálný růst větší, než by se dalo očekávat.

„Z těchto videí jsme identifikovali a smazali 93 % v rámci 24 hodin po zveřejnění a 94,1 % předtím, než proběhlo nahlášení uživatelem. 87,5 % obsahu pak nemělo žádná zhlédnutí, což představuje oproti našemu poslednímu reportu zlepšení (81,8 %).“

TikTok dále uvádí, že nová upozornění, která se uživateli objeví předtím, než publikuje potenciálně urážlivý komentář, se také ukázala jako efektivní krok.

„Efekt těchto upozornění je také znát, protože motivují průměrně 4 z 10 lidí svůj komentář stáhnout a editovat. Z tohoto výsledku jsme nadšeni a dále pracujeme na nových funkcích, které mohou zabránit potenciálním nadávkám a zneužívání tohoto charakteru.“

Uživatelská bezpečnost je jednou z hlavních priorit TikToku, a to mimo jiné i proto, že tuto sociální síť z části používají děti.

Zdroj

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt