TikTok spouští službu Creator Next

4 prosince, 2021
Posted in Business
4 prosince, 2021 Jakub Janíček

Spuštěním Creator Next TikTok rozšiřuje možnosti vydělávání peněz pro tvůrce


TikTok oznámil, že spouští Creator Next – rozhraní, ve kterém se dá pracovat se všemi monetizačními nástroji této platformy. Také nastínil aktualizace pro některé z již existujících nástrojů pro tvůrce. Na oficiální stránce TikToku se objevily informace, že společně s Creator Tools spouští funkci, prostřednictvím které mohou diváci dávat dýška svým oblíbeným tvůrcům.

Jedná se o jeden z dalších roků, skrze které se TikTok snaží udržet si svoje tvůrce a předejít jejich migraci na jiné sítě, na kterých je také možné vydělávat. Řeč je zde hlavně o Instagramu, Facebooku, YouTube nebo třeba Snapchatu. Když byl Tiktok v roce 2019 teprve rok starý, uživatelé měli problém najít způsoby, jak přímo v aplikaci vydělat peníze. Museli si domlouvat spolupráce mimo, což značně komplikovalo situaci. Mimo jiné pak spustil fond Creator Fund o hodnotě 200 milionů amerických dolarů, prostřednictvím kterého vyplácel nejúspěšnější tvůrce.

Tento říjen pak začal TikTok testovat funkci dýšek – ta už je v plném provozu pro všechny tvůrce, kteří splňují kvalifikační podmínky. Každý uchazeč musí mít přes 18 let, dobrou reputaci jeho profilu a více než 100 000 sledujících. Každý tvůrce dostane 100 % z tohoto dýška a jeho realizace proběhne prostřednictvím služby Stripe. 

Podle aktuálních údajů platforma také rozšiřuje svou funkci Live Gifts, díky které mohou sledující během živých vysílání darovat diamanty – což je virtuální měna, která se dá proměnit za reálné peníze. Nyní bude možné tvůrce obdarovávat nejen při živých vysíláních, ale i během sledování standardních videí. Kvalifikace pro aktivaci této funkce ze strany tvůrce je stejná jako v případě dýšek.

Dále TikTok rozšiřuje přístup do Creator Marketplace, což je portál, kde mohou tvůrci vyhledávat a navazovat spolupráce s obchodními partnery prostřednictvím sponzorovaných videí. Aby tento portál mohli tvůrci navštívit, musí mít 10 000 sledujících a více – předtím se jednalo o 100 000.

Všechny tyto nástroje se zobrazí v Creator Next portálu. TikTok také oznamuje, že pro vstup do tohoto portálu tvůrci musí splňovat „požadavky na sledující“, jež se mohou lišit oblast od oblasti, a také 1 000 zhlédnutí videí v rámci 30 dní. Služba zatím funguje teprve v Americe, Velké Británii, Německu, Francii, Itálii a Španělsku. Dá se pouze polemizovat o tom, kdy něco podobného přijde i k nám.

Zdroj

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt