TikTok připomíná památku obětí holokaustu

4 února, 2022
Posted in Novinky
4 února, 2022 Jakub Janíček

Připomínka Mezinárodního dne památky obětí holocaustu na TikToku

27. ledna je Mezinárodní den památky obětí holocaustu, který je spojen s připomínkou osvobození koncentračního tábora v Osvětimi v roce 1945. A právě v tento den by se měl každý z nás zamyslet nejen nad holokaustem, ale i jinými genocidami – a také nad tím, jak jim v budoucnu zabránit. 

Nejlepším prostředkem v boji proti nenávisti je vzdělání a informovanost. A právě tu se TikTok snaží přinést své komunitě. Ve znamení Dne památky obětí holokaustu se TikTok spojil se Světovým židovským kongresem (WJC) a UNESCO, aby uživatelům zjednodušil přístup k relevantním informacím týkajícím se holokaustu, židovské komunity a antisemitismu. 

Usnadnění přístupu ke spolehlivým informacím o holokaustu

Každý, kdo se na TikToku pokusí vyhledávat cokoliv spojeného s holokaustem (například slovní spojení “oběti holokaustu” nebo “přeživší holokaustu”) nyní jako první věc uvidí banner, který odkazuje stránku aboutholocaust.org. Naopak výsledky vyhledávání, které porušují pravidla komunity, budou i nadále blokovány s tím, že nyní k nim bude přidán tento banner odkazující na vzdělávací zdroje WJC a UNESCO.

Trvalé oznámení odkazující na aboutholocaust.org se nyní bude objevovat i u hashtagů spojených s šířením poučných informací o židech a holokaustu, například #HolocaustSurvivor a #HolocaustRememberance.

Podobný banner se během následujících měsíců bude objevovat i pod kterýmkoliv videem, do jehož popisku uživatelé umístí hashtag spojený s holokaustem. Toto lidem jen více usnadní přístup k relevantním informacím ohledně tohoto tématu.

„Světový židovský kongres je hrdý na to, že se mohl spojit s organizací UNESCO a TikTokem, aby jeho komunitě zpřístupnil věcné a spolehlivé informace o holokaustu. Díky TikToku máme možnost se dostat k novým lidem, kteří mohou být o hrůzách holokaustu málo informovaní a díky tomu mohou snadněji uvěřit různým dezinformacím. Přístup platformy k zastavení šíření antisemitismu a popírání holokaustu vítáme.“ prohlásil Ronald S. Lauder, prezident Světového židovského kongresu.

Generální ředitelka organizace UNESCO, Audrey Azoulay dodává: „Popírání, překrucování a bagatelizace pravd o holokaustu je škodlivou formou současného antisemitismu. Odhodlání TikToku spojit se s WJC a UNESCO vítáme. Všechny online platformy by měly přijmout zodpovědnost za šíření projevů nenávisti a umožnit uživatelům přístup ke spolehlivým zdrojům informací.“

Boj s antisemitismem na TikToku

V prostředí, které se TikTok snaží pro své uživatele vytvářet, není prostor pro antisemitismus ani jiné projevy nenávisti. Proto teď TikTok zapojuje jak nové technologie, tak i týmy moderátorů s jediným cílem — odstranit jakýkoliv obsah a účty spojené s popíráním holokaustu, antisemitismem a všemi ostatními projevy nenávisti mířenými na židovskou komunitu. 

Tímto TikTok plní to, co loni slíbil na Mezinárodním fóru památky holokaustu a boje proti antisemitismu a využívá všechny možné prostředky k tomu, aby co nejvíce potlačil šíření nenávisti na své platformě. Zároveň ale využívá její sílu k tomu, aby uživatelům umožnil přístup k informacím a tím je vzdělal.

zdroj

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt