TikTok rozšiřuje tvůrčí možnosti prostřednictvím TikTok stories

16 srpna, 2021
Posted in Novinky
16 srpna, 2021 WELOVEFUN

Stories jsou dnes už samozřejmostí na každé velké sociální síti ať už je to Instagram, Facebook, YouTube, LinkedIn nebo Snapchat. Proč je tedy nevyzkoušet na TikToku?


Expert přes sociální sítě Matt Navarra před týdnem prohlásil, že testovaní nové funkce již probíhá v plném proudu. Částečně nám také odhalil, jak by měla v budoucnu fungovat. Stejně jako na ostatních sociálních sítích budou TikTok stories viditelné pouze 24 hodin a následně zmizí. Budou se objevovat v levém postranním panelu na hlavní stránce aplikace a uživatelé jimi budou moci listovat.

Co na tuto novinku ale říkají uživatelé?


Někteří novinku ve formě TikTok stories vřele vítají. Jiní argumentují tím, že jelikož je TikTok platforma přímo zaměřená na krátká videa, funkce stories u něj naprosto postrádá smysl.

Pojďme se ale blíže podívat na to, proč vůbec TikTok uvažuje o zavedení této funkce. TikTok je momentálně jedna z nejrychleji rostoucích aplikací vůbec. Stále však nepatří mezi top pět největších. V zájmu jejího dalšího růstu se tedy vedení rozhodlo přidat propracovanější funkce, ať už nedávná tříminutová videa, či právě TikTok stories. Pokud totiž TikTok dále poroste, analytici odhadují, že do konce roku 2021 se srovná s Instagramem a stane se další miliardovou platformou.

TikTok se ale oproti například aplikaci YouTube potýká se zásadním problémem, a to je zpeněžení. Krátká videa totiž poskytují daleko méně příležitostí pro reklamy. To odrazuje zejména velké tvůrce, kteří by spolu se svými sledujícími přešli z platformy YouTube. Přidání nástroje stories by tedy mělo vyřešit hned dva problémy najednou.

Mluvčí TikToku se k testování nových funkcí vyjádřil tako: „Stále přemýšlíme, jak TikTok obohatit a poskytnout tvůrcům nové způsoby pro rozvíjení jejich kreativity. Nevíme, jak úspěšný experiment to bude, jedno je ale jisté, v rámci růstové strategie TikToku je jakákoli novinka výhodou.“


Zdroj 💬

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt