TikTok spouští funkci virtuálních dárků

13 února, 2022
Posted in Novinky
13 února, 2022 Jakub Janíček

Funkce virtual gifts se konečně dostala i na český TikTok


Způsobů, jak si na TikToku vydělat je mnohem více, než byste si možná mohli myslet.

Co jsou to virtuální dárky? 

TikTok v našich končinách konečně spouští novinku zvanou Video Gifts, neboli virtuální dárky. Ta pro tvůrce představuje další způsob jak přijít k diamantům. Dárky mohou uživatelé tvůrcům posílat prostřednictvím komentářů u videa. Diamanty tvůrci sbírají na základě popularity jejich videí. A ta je určována tím, kolik dárků jim uživatelé pošlou. 

K čemu dárky jsou? 

Vytváření zajímavého obsahu pro TikTok nepochybně vyžaduje určitou dávku talentu a úsilí. Proč by si tedy tvůrci svou činností nemohli i něco přivydělat? Právě toto si TikTok moc dobře uvědomuje a spuštěním této služby se je v tom snaží podpořit. Krok, který pro to využil je zcela logický. Nyní totiž tvůrce na cestě k naplnění jejich potenciálu mohou podpořit přímo sami diváci. 

Benefitovat mohou obě strany. Diváci nyní mohou svým oblíbeným tvůrcům snadno vyjádřit svůj obdiv, zatímco tvůrce toto může vést k vytváření lepších a kvalitnějších videí.

Jak to funguje?

Funkce Video Gifts se vám zpřístupní jedině v případě, že se zapojíte do Creator Next – rozhraní, které vám zpřístupní všechny monetizační funkce TikToku. Nyní je nutné si otevřít nastavení soukromí, kde zvolíte „Creator tools” a následně „Video Gifts.” A teď už jen stačí vše potvrdit možností „Turn on Video Gifts.”

V případě, že se diváci rozhodnou tvůrce odměnit, odteď jim stačí přejít do komentářů u videa, které zrovna sledují a kliknout na ikonu dárku. Jaký dárek vyberou je na nich. Mohou přidat komentář, odeslat a následně jim přijde potvrzení, že jejich virtuální dárek byl úspěšně odeslán.

Důležité je také zmínit to, že ne u všech videí je tato služba dostupná. Poznáte to ale jednoduše – podle ikony dárku v sekci komentářů u videa. 

Jak proměnit diamanty na peníze?

Jedním z možných využití diamantů je jejich výměna za peníze. Kolik za svoje diamanty můžete dostat peněz najdete v sekci „Balance” na vašem TikTok účtu.

Pokud tedy diamanty chcete směnit za peníze, zvolte možnost „Withdraw”, zvolte účet, na který chcete peníze poslat, zadejte částku a potvrďte možností „Confirm and proceed.” Jen pro pořádek je dobré zmínit, že diamanty nabývají reálné peněžní hodnoty až v bodě, kdy je směníte. 

Kdo této služby může využít?

Jak jsme již zmínili, prvním krokem je přihlášení se do rozhraní Creator Next. Dále musí být tvůrcům alespoň 18 let, musí mít minimálně 100 000 followerů, účet starší 30 dnů, jedno veřejné video zveřejněné během posledních 30 dnů a nesmí mít za sebou opakované porušení pravidel komunity. Obchodní účty této funkce využít nemohou.

U některých druhů videí jsou dárky taktéž nedostupné. Mezi ty patří Duets, Stitch videa, reklamy, sponzorovaný obsah, propagované příspěvky a videa, která porušují pravidla komunity.

Diváci musí splnit pouze jednu podmínku, a to být starší 18 let. 

zdroj

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt