Jak můžete vidět zde, ve druhém kvartálu 2021 bylo kvůli porušení pravidel nejvíce videí smazáno v Americe – jejich počet se vyšplhal na 11,4 milionu. Druhý v řadě je Pákistán (9,9 milionu) a hned za ním Brazílie (7,5 milionu).
Stejná trojice států zaplnila první tři místa i v předchozích třech reportech pro první kvartál roku 2021, jen s menším počtem porušení pravidel.
Nové centrum transparentnosti usnadňuje sledování historických změn a umožňuje porovnání trendů v rámci vymáhání dodržování pravidel v širším časovém měřítku.
Z hlediska důvodů pro mazání videí byla v druhém kvartálu 2021 hlavním problémem „bezpečnost mladistvých“, která zapříčinila smazání 40,3 % všech videí. Následovaly „nezákonné aktivity a regulované zboží“ (20,9 %), „nahota a sexuální aktivity“ (14 %) a „násilný a grafický obsah“ (7,7 %).
Tak jako vždy proaktivní detekční opatření umožňují Tiktoku zajistit odstranění většiny nevhodného obsahu ještě před tím, než ho uživatelé uvidí. Kromě toho se TikTok zaměřil na mazání falešných profilů, které mají stále větší vliv a kvůli tomu představují problém.
„S vývojem našich bezpečnostních opatření pokračujeme tak, že investujeme do automatizovaných ochranných prvků, které rozpoznají, zablokují a odstraní profily a aktivity, které nejsou autentické, a zvyšujeme naši rychlost reakcí na případné hrozby. Od dubna do června jsme zabránili tvorbě 148 759 987 falešných profilů. Také jsme odstranili 8 542 037 videí přidaných ze ‚spam‘ profilů.“
Stále více uživatelů se snaží svoje videa na TikToku monetizovat a je potřeba počítat i s tvůrci, kteří se snaží ovládat veřejné mínění skrze sociální sítě, falešné a neautentické profily. Kvůli tomu je tento problém stále větší a bude zajímavé sledovat TikTok a jeho kroky proti uživatelům, kteří se sociální síť snaží tímto způsobem infiltrovat.