TikTok testuje aplikaci na streamování PC her

18 prosince, 2021
Posted in Novinky
18 prosince, 2021 Jakub Janíček

Streamovat už uživatelé nebudou muset jen na mobilu


TikTok se pustil do testování svého nového streamovacího programu s názvem TikTok Live Studio, který uživatelům umožňuje streamovat PC hry a práci s dalšími desktopovými aplikacemi. Jak TikTok uvedl, program momentálně testuje několik uživatelů v Americe, ale v současné chvíli to vypadá, že jeho oficiální stránka není v provozu. 

Pokud se tento program dostane na světlo světa, bude se jednat o zajímavou změnu v rámci streamovací strategie TikToku. Jelikož už nebude zaměřen pouze na uživatele streamující přímo z mobilních telefonů, ale také na počítači, může se stát přímou konkurencí Twitche, ale také například YouTube Gaming nebo Facebook Gaming.

Podle Zacha Busseyho, který sdílel screenshoty TikTok Live Studio na Twitteru, se platforma nachází v prvotních stádiích vývoje. Zatím podporuje streamování v horizontálních i vertikálních formátech a dokáže čerpat záběry z her a různých programů.

Sice již dříve bylo možné streamovat přes počítač na TikTok pomocí aplikací třetích stran, jako je třeba Streamlabs, na její stránce je však uvedeno, že přístup k ní je značně limitován. Oklika se také dá zařídit pomocí služby Loola.tv, která zařídí streamování přes programy, jako je třeba OBS. Ani to však není perfektní cestou, protože na stránce Loola.tv je uvedeno, že streamování na TikToku je momentálně znemožněno většině uživatelů. 

Zatím není jasné, kdy TikTok uvolní Live Studio pro více uživatelů. Pokud se však dočká široké dostupnosti, streamování přes desktop značně obohatí možnosti živých vysílání na TikToku.

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt