TikTok testuje funkci repostu

1 ledna, 2022
Posted in Novinky
1 ledna, 2022 Jakub Janíček

Nová funkce repostu razantně navýší dosah příspěvků


TikTok možná brzy zavede funkci repostování videí. Díky tomu bude uživatelům umožněno sdílet se svou sítí obsah jiných tiktokerů.

Jak si můžete všimnout na tomto screenshotu, někteří uživatelé mají v rámci možností sdílení přístup k funkci „Repost“. Ta má potenciál zvýšit dosah, díky tomu, že se tak daný příspěvek objeví ve feedech Following a For You vašich spojení. 

Všichni, ke kterým se pak takový příspěvek dostane, budou moci vidět i detaily videa a komentáře, které ke klipu přidáte.

Příspěvky tedy budete mít možnost sdílet se všemi vašimi přáteli najednou. Je zajímavé, že TikTok s touto funkcí experimentuje. Několik sociálních sítí totiž veřejně prohlásilo, že může mít negativní dopad na směr diskuze.

Twitter například funkci přímého retweetu deaktivoval, a to po dobu trvání americké volební kampaně. Chtěl tím tak zpomalit cílenou propagaci politických ideologií a také dezinformací. Data od Twitteru dokazují, že tento přístup relativně fungoval, podporoval totiž konstruktivnější diskuzi na platformě. WhatsApp také zavedl pravidla, která zamezují šíření zpráv jeho systémem – a to tak, aby limitovaly sdílení virálních hoaxů a dezinformací spojených s pandemií COVID-19.

Jelikož na TikToku bude možné jedním klikem šířit informace jakéhokoli charakteru, nemuselo by se jednat o rozumný krok. 

Tato sociální síť však podle všeho tuto funkci implementuje čistě proto, aby se navýšil dosah zveřejněných videí napříč rodinami a spřízněnými osobami.

Tato možnost pro všechny uživatele ještě není dostupná a také je možné, že si TikTok tento krok ještě rozmyslí.

Zdroj

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt