TikTokeři odkazují na nejoblíbenější momenty seriálu Hra na oliheň

26 října, 2021
Posted in Novinky
26 října, 2021 Jakub Janíček

TikTokeři odkazují na nejoblíbenější momenty seriálu Hra na oliheň


Hra na oliheň je jihokorejský seriál, o kterém se v současné době diskutuje snad na každém rohu. A hýbe i světem TikToku. Tam vznikl nový trend – uživatelé tvoří videa inspirovaná jeho klíčovými scénami.

Tento seriál vyšel 17. 9. 2021 a brzy poté se dostal do vysokých pozic žebříčku historicky nejsledovanějších seriálů na Netflixu. Ten se mu eventuálně podařilo i pokořit. 

Pokud jste seriál ještě neviděli a chystáte se jej zhlédnout, popišme si jej v co možná nejobecnější rovině, abychom vám nevyzradili nic podstatného. Pojednává o 456 lidech, kteří měli v životě ohledně financí smůlu a dostávají jedinečnou šanci svou situaci zvrátit.

Každý z nich pak má šanci vyhrát obrovskou sumu peněz, která by snadno zalepila i závazky několikamilionového charakteru. Ale za jakou cenu? Za to, že budou riskovat vlastní život v sérii skupinových her. 

V čem tento trend na TikToku spočívá?

TikTokeři sdílejí své nadšení z tohoto seriálu tak, že tvorbu svých videí přizpůsobují motivům her, jichž se účinkující účastní. Velkou inspirací je pro ně například hra „Červená, zelená“. Většina z takových klipů pak obsahuje hudbu „Squid Game — Green Light Red Light“, kterou nahrála @yovincaprafika.

Tato TikTokerka vytvořila klip, ve kterém přesvědčivě zamrzne hned, jak přestane hrůzu nahánějící panenka zpívat. 

@viprawr pak vydala virální video, ve kterém s jejími přáteli naráží na panenku v reálném provedení. Jakmile panence zčervenají oči, pohyb skupinky také zamrzává.

TikToker @yogadeden šel ještě o krok dále a tuto situaci napodobil ve videu s jeho kamarády, kde jeden z nich sedí na jeho zádech a představuje panenku. Na ty, co pak udělají jakýkoli pohyb, pak „střílí“ polštářem.

@yogadedenSquid game menangis melihat ini😭

♬ Squid Game – Green Light Red Light – Yovinca Prafika

Rekonstrukce scény s cukrovinkou, která byla součástí jedné z dalších epizod tohoto seriálu, se na TikTok dostala také.

Hráči dostali cukrovinky s několika různými tvary — a jejich úkolem pak bylo odlámat okolní kraje tak, aby zůstal pouze vyobrazený tvar bez toho, aniž by se nějak narušil. 

Jak jde na spoustě TikTok videí vidět, vytvořit doma tuto cukrovinku není zrovna snadným úkolem. Někteří TikTokeři pak měli problém vychytat tu správnou konzistenci a texturu cukrovinky, aby do ní šlo tesat.

Zdroj

Další články

Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt