TikTok a jeho potenciál při propagaci hudby

9 listopadu, 2021
9 listopadu, 2021 Jakub Janíček

Jak udělat na TikToku promo písničky s několikamilionovým dosahem?


Americký zpěvák Charlie Puth se v hudebním světě pohybuje už 12. rokem. Začínal tak, že si založil YouTube kanál s názvem Charlies Vlogs, na kterém publikoval covery známých písní a krátká komediální videa. Rychle dostal pozornost ze strany laické i odborné veřejnosti, díky čemuž dostal spoustu příležitostí, které mu umožnily prorazit.

Charlie je známý svými neotřelými způsoby, jak své tvorbě dělá promo. V současné době je velice aktivní na TikToku, kde propaguje svou nejnovější písničku „Light Switch“ — což je anglický ekvivalent pro „vypínač světla“. Toto promo však dělá už od 27. května 2021. Začínalo to tak, že do svých příspěvků na sociálních sítích zařazoval emotikon žárovky, v září tohoto roku pak na TikTok začal přidávat krátká videa s jednotlivými částmi písně.

Název písně se pak odvíjí od zvuku, který vypínač vydává při jeho zapnutí či vypnutí. Ten Charlie do písně zakomponoval a tento proces humorně demonstruje ve videu ze 17. září 2021

@charlieputhI’m freaking out wtf just happened….. 💡

♬ original sound – Charlie Puth

Díky jeho bohaté fanouškovské základně a unikátnímu způsobu natočení toto video získalo neuvěřitelných 20 milionů zhlédnutí během pouhých 24 hodin. K dnešnímu dni (9.11.2021) má téměř 65 milionů zhlédnutí.

O den později pak vydal další video, u kterého uvádí, že pokud píseň bude 100 000× uložena na streamovacích službách, oficiálně ji vydá. 

@charlieputhIf this song gets 100,000 pre saves I’ll finish it and drop it. Link in bio 💡♬ original sound – Charlie Puth

V současné době není jisté, kdy bude píseň ve svém plném znění dostupná. Jak však vidíte, promo svému výtvoru je možné udělat i kompletně zadarmo — tedy v případě, že máte kreativní nápady a publikum, o které se můžete opřít.

Očekává se, že Light Switch bude jedním z největších hitů roku 2021.

Přikládáme odkazy na další části této písně:

@charlieputhMy record label is begging me to finish this song♬ original sound – Charlie Puth
@charlieputhMy record label won’t stop calling 💡♬ original sound – Charlie Puth
@charlieputhI’m almost done with this Light Switch song. Pre save it if you want it now. Link in bio 💡♬ original sound – Charlie Puth
@charlieputhI’m stressed…everyone tell Jeff to leave me alone…..Pre save link in bio 💡♬ original sound – Charlie Puth
Kontakt

Kontakt 👨‍💻

Společně za úspěchem

Pojďme se pobavit o kampaních.

Naše poznatky, zkušenosti a organizační schopnosti můžeme využít i pro sestavení Vaší ideální kampaně.

Připojte se k našemu TikTok týmu.

Stále můžete být naší součástí. Jako tvůrce nebo jako člen realizačního týmu. Společně za nejlepšími výsledky a zábavou.

Partneři a spozoring.

Pro naše partnery máme slabost. Spojme se a buďte vidět s námi!

📱 +420 797 868 208

Kontakt